Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.

Helgelandssykehusets årlige skriveseminar for forskere avholdt med suksess

Rekorddeltakelse på skriveseminaret for forskere som ble arrangert på Lovund av forsknings- og innovasjonsavdelingen.

Nina Mørkved
Publisert 11.06.2025
En gruppe personer sitter på et møterom med sine laptoper
Helgelandssykehusets forskere i dyp konsentrasjon over sine manuskripter.

Skriveseminaret ble gjennomført 25-27.mai på Lovund Hotell, der syv forskere fra ulike fagområder var samlet for å arbeide med pågående forskningsartikler og prosjekter.

Formålet med skriveseminaret er å legge til rette for at Helgelandssykehusets forskere får verdifull og skjermet tid avsatt til skriving av artikler i en ellers travel hverdag. I tillegg bidrar skriveseminaret med synergieffekter knyttet til samarbeid og nettverk på tvers av fagfelt og profesjoner i sykehuset.

Årets deltakere var Margit Steinholt, Chandra Devulapalli fra Medisinsk klinikk, Venke A. Grane, Sabine Leske, Anne Kristine Solbakk, Tor Endestad og Nina Mørkved fra PHR og F&I avdelingen. Forskerne arbeidet med artikler knyttet til ADHD og nevropsykologi, vitamin D hos barn og traumer ved alvorlige psykiske lidelser som ble skrevet ut på seminaret.

En gruppe personer sitter rundt et spisebord
Bevertning i flotte omgivelser.

 

Innimellom skiveøktene var det nydelig bevertning fra Lovund Hotell, måltider med gode og lærerike samtaler, samt tid avsatt til gåturer.

Deltakerne var svært fornøyde med seminaret, og det gledes allerede til neste års arrangement!