Nye Helgelandssykehuset

Dokumenter tilknyttet medvirkning i Nye Helgelandssykehuset

På denne siden samles saksunderlag, referater og annen dokumentasjon tilknyttet medvirkning i prosjektet Nye Helgelandssykehuset. Medvirkningsstrukturen ble utviklet og forankret gjennom høsten 2021.

Kontaktgruppen startet sin møteserie med overordnede avklaringer i november 2021, og de ni funksjonsguppene hadde sine oppstartsmøter i uke 3 2022. Funksjonsgruppene skal gjennom 4 møteserier fram mot sommeren 2022. 

Dokumentasjon publiseres fortløpende.

Kontaktgruppen

Navn og rolle
  • George Andre Milne, gruppeleder gruppe 1
  • Camilla Straum, gruppeleder gruppe 2
  • Rose Rølvåg, gruppeleder gruppe 3
  • Barbro Kvandal, gruppeleder gruppe 4
  • Mohamed Ziedoy, gruppeleder gruppe 5
  • Maria Rausandaksel, gruppeleder gruppe 6
  • Anne Ingeborg Pedersen, gruppeleder gruppe 7
  • Odd Arve Horsdal, gruppeleder gruppe 8
  • Skule Stormdalshei, gruppeleder gruppe 9
  • Tor Magnus Molund, hovedverneombud
  • Morten Jensen, foretakstillitsvalgt
  • Marthe Neshagen, foretakstillitsvalgt
  • Anne Lise Brygfjeld, brukerutvalget
  • Ilja Nilsen, brukerutvalget
  • Jørgen Pedersen, kommuneoverlege Leirfjord
  • Knut Roar Johnsen, samhandlingssjef Helgelandssykehuset
  • Sturla Ditelfsen, leder ved distriktsmedisinsk senter i Brønnøysund

Prosjektledelse/sekretariat
  • Ole Hope, Nye Helgelandssykehuset
  • Merethe Myrvang, Nye Helgelandssykehuset
  • Bjørn Bech-Hanssen, Nye Helgelandssykehuset
  • Anette Fredriksen, Nye Helgelandssykehuset
  • Marte Præsteng, Nye Helgelandssykehuset
  • Michael Strehle, klinisk koordinator, Nye Helgelandssykehuset
  • Tanja Mari Ervik, klinisk koordinator, Nye Helgelandssykehuset​
  • Lindis Burheim, Sykehusbygg
  • Bergsvein Byrkjeland, Sykehusbygg
  • Vanja Formo, Sykehusbygg


​​Funksjonsgruppene

Gruppe 1. Akuttmottak​, opera​​sjon, intensiv, prehospital​

  • Gruppeleder: George Andre Milne 
  • Brukerrepresentant: Anne Lise Brygfjeld
  • Ann-Mari Tollefsen
  • Sindre Mellesmo
  • Unni Andersen
  • Merete Aufles
  • Mathis Ulfsønn Ludvigsen
  • Trude Paulsen
  • Sigurd Nikolaisen
  • Rakel Jæktvik
  • Michael Strehle.
Møteserie 2
Møteserie 3​

Gruppe 2. Poliklinikk somatikk (alle fag) dagbeh., KLS-fag, e-helse

  • Gruppeleder: Camilla Straum
  • Brukerrepresentant: Tove Linder Aspen
  • Martin Vatshaug
  • Andreas Kjærstad
  • Thea Kirkeby
  • Eivind Augustsen
  • Kristian Grane
  • Bodil Åsvang
  • Anna Ildgruben
  • Berit Fossland
  • Mette Vatnan. ​
Møteserie 2​
Møteserie 3​

Gruppe 3. Døgn somatikk (alle fag)

  • Gruppeleder: Rose Rølvåg
  • Brukerrepresentant: Grete Bang
  • Ein Søbstad
  • Liv Einmo
  • Torkjell Skogly
  • Espen Myrstad
  • Lisbeth Eliassen
  • Rune Haustreis
  • Anja Jensen
  • Kristina Helander
  • Berit Fossland
  • Emilie B. Forsmo. 
Møteserie 2
Møteserie 3​

Gruppe 4. Døgn PHV/TSB, polik​linikk, dag og døgn

  • Gruppeleder: Barbro Kvandal
  • Brukerrepresentant: Ilja Nilsen
  • Ole Konrad Thomassen
  • Monica Aune
  • Håvard Nilsen
  • Thor Pettersen
  • Ingunn Stenvik
  • Arnfrid Pinto
  • Janne Lynghaug
  • Ørjan Svenøy
  • Helen Johansen
  • Olav Kristiansen
  • Marita Kristiansen
  • Stein Feragen
  • Berit Fossland
Møteserie 2
Møteserie 3​

Gruppe 5. Bildediagnostikk, l​ab og blodbank

  • Gruppeleder: Mohammed Ziedoy
  • Brukerrepresentant: Kari Brekke Arnesen
  • Anna Elisabet Øyen
  • Mette Knutsen
  • Ingrid Bjørkmo
  • Andreas Moen Forsjord
  • Elisabet Sandehei
  • Susanne Thorvaldsen 
Møteserie 2
Møteserie 3​

Gruppe 6. Service​​ og logistikk

  • Gruppeleder: Maria Rausandaksel
  • Brukerrepresentant: Per Hansen
  • Knut Haugerud
  • Kristin Berntvik Mulstad
  • Berit Fossland
  • Marianne Holt
  • Karl Nagelhus
  • Arve Smedseng
  • Rigmor Wold
  • Beate Murbræch

Møteserie 1
Møteserie 2
Møteserie 3​

Gruppe 7. Undervisning, FoU,  LMS, adm. og lederstøtte 

  • Gruppeleder: Anne Ingeborg Pedersen
  • Brukerrepresentant: Hilde Vik Valrygg
  • Astri Gullesen
  • Nina Henriksen
  • Kristine Talseth
  • Willy Engås
  • Beate Aspdal
  • Rymond Karlsen
  • Sidsel Forbergskog
Møteserie 2
Møteserie 3

Gruppe 8. Eiendomsdrift - teknikk

  • Gruppeleder: Odd Arve Horsdal
  • Brukerrepresentant: Rigmor Røberg
  • Jarl Vegar Hanssen
  • Bent Ove Lukassen
  • Robert Finbak
  • Trine Nordmark
  • Børge Nordås
Møteserie 1
Møteserie 2
Møteserie 3

Gruppe 9. IKT
  • Gruppeleder: Skule Stormdalshei
  • Brukerrepresentant: Einar Moen
  • Tommy Mathisen
  • Kurt Henrik Olsen

Møteserie 1 
Møteserie 2
Møteserie 3​










Sist oppdatert 20.09.2023