Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.
Fysioterapeuter

Fysikalsk medisin og rehabilitering (FMR)

FMR er lokalisert ved Helgelandssykehuset Sandnessjøen, men tar imot pasienter fra hele Helgeland. Avdelingen er organisert i to poster, fysikalsk medisinsk post og rehabiliteringsmedisinsk post. Det gis tilbud til pasienter som trenger utredning, vurdering og rehabilitering innen spesialisthelsetjenesten. Tilbudet omfatter både poliklinisk vurdering og behandling, dagbehandling og døgnbehandling.

Kontakt

Telefon

Rehabiliteringsmedisinsk sengepost

75 66 05 50 og 902 47 091

Sentralbord

75 66 00 00
  • Mandag - Fredag 08:00 - 15:30
  • Lørdag - Søndag STENGT

Postmottak

Epost til postmottaket
Unngå sensitiv informasjon og helseopplysninger. Alle innsynssaker skal sendes hit. Bruk denne adressen dersom linken ikke responderer: postmottak@helgelandssykehuset.no

Send sikker post

Slik bruker du eDialog
Dokumenter og brev kan sendes oss via den sikre kanalen eDialog

Videokonsultasjon

Slik bruker du videokonsultasjon
Mange av våre avdelinger tilbyr videokonsultasjon.

Slik finner du fram

En bygning med rødt tak

Helgelandssykehuset Sandnessjøen

Prestmarkvn. 1

8800 Sandnessjøen

Parkeringsplass ved sykehuset har avgiftsparkering.

Reiser du til eller fra offentlig godkjent behandling, har du rett til å få dekket nødvendige utgifter til reise. Vi har også egen buss, Helseekspressen, som går fra Brønnøysund til Mo i Rana via Sandnessjøen og Mosjøen, tur/retur. Bussen er bemannet med helsepersonell og kjører hver ukedag.​

Ring 05515 for å bestille plass på Helseekspressen

Les mer om pasientreiser på Helgeland

Praktisk informasjon

​Besøkstid på sengeposter: 14.00 - 15.00 og 19.00 - 20.00 - alle dager.

Gjestenettet heter HN-gjest, og krever ingen passord.

Kantina​​ er på plan 2, og har alltid et godt utvalg, med varm lunsj og middag.

Her finner du mer informasjon om kantina i Sandnessjøen.

​Sykehuset har portør for de som trenger assistanse for å komme seg til avdelingene. Rullestoler er å finne ved hovedinngangen.

​Se Kontakt oss nederst på siden.

Overnatting for pårørende av alvorlig syke.  

Huset er en eldre enebolig som er totalrenovert.  Huset har 4 doble soverom samt kjøkken, stuer, bad og garderober.  Prisen for leie er  kr. 300.- pr rom pr natt.  Bruken av huset er basert på «selvbetjening».

Pårørendehuset drives av en egen stiftelse.  Det er satt kriterier for hvem som får tilbud om overnatting. Ta kontakt med sengeposten hvis du har behov for overnatting. 

Mobiltelefon kan benyttes på de fleste avdelinger i sykehuset med unntak av på røntgenavdelingen og andre avdelinger med mye sensitivt utstyr. Se merking.

Teleslynge er tilgjengelig ved behov.