Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.

Nyre- og urinveisstein, endoskopisk knusing

Nyrestein kan bli fjernet/knust via et skop som føres gjennom urinrøret og opp i urinblæra og videre til urinlederen/-ene.

Før

Under

Etter

Vær oppmerksom

Infeksjon i urinveiene kan oppstå med symptomer som feber, smerter og endring i vannlatingen. Da må du oppsøke fastlege for å få tatt urinprøve og eventuelt få behandling. Gjør legen oppmerksom på at du er nyoperert og at det er normalt å ha blod i urinen etter dette.

Kontakt

Helgelandssykehuset Mosjøen Kirurgisk 5-dagers post med dagkirurgi Mosjøen
Ventetid: 5 - 10 uker

Ventetid: 5 - 10 uker

Kontakt Kirurgisk 5-dagers post med dagkirurgi Mosjøen
En bygning med parkeringsplass og snø på bakken

Helgelandssykehuset Mosjøen

Vefsnvn 25/27

8650 Mosjøen

Transport

​Ved sykehuset er det to parkeringsområder. Parkering ved begge er gratis.

Reiser du til eller fra offentlig godkjent behandling, har du rett til å få dekket nødvendige utgifter til reise. Vi har også egen buss, Helseekspressen, som går fra Brønnøysund til Mo i Rana via Sandnessjøen og Mosjøen, tur/retur. Bussen er bemannet med helsepersonell og kjører hver ukedag.​

Ring 05515 for å bestille plass på Helseekspressen

Les mer om pasientreiser på Helgeland

Ventetid

5 uker til utredning

5 uker til dagbehandling (10 totalt)

5 uker til innleggelse (10 totalt)

Praktisk informasjon

​Besøkstider på sengeposter: 14.00 - 15.00 og 19.00 - 20.00 - alle dager.  

Kantina har et godt utvalg av påsmurt mat, salatbar og varmretter. I tillegg selges kioskvarer. 

Les mer om kantina i Mosjøen her.

Gjestenettet heter HN-gjest, og krever ingen passord.

​Sykehuset har portør for de som trenger assistanse for å komme seg til avdelingene. Rullestoler er å finne ved hovedinngangen.

​Se Kontakt oss nederst på siden.

Mobiltelefon kan benyttes på de fleste avdelinger i sykehuset med unntak av på røntgenavdelingen og andre avdelinger med mye sensitivt utstyr. Se merking.

Teleslynge er tilgjengelig ved behov.